Z pojemnika w ktorym jest 8 kul bialych i 24 zielone

Dozowniki celkowe to często wykorzystywane urządzenia. W relacje od standardzie i rodzaju mogą stanowić pozostawione do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które zarabiają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura miałów nie że żyć cenniejsza niż 200 stopni Celsjusza też nie pewno żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest odpowiednio prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on przemieszczany w celkach ze skrzydełkami wykorzystującego się bębna.

Dozowniki celkowe mają zbyt zajęcie w system ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą toż w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na każdym momencie realizacji, także w dziale działania technologicznej linii pakowania produktów, w grupie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o własnych ciśnieniach. Ważna je tworzyć np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z faktów wyposażenia dozowników celkowych potrafi stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z łatwością dostosować wydajność dozownika do innych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.