Plan ewakuacji budynku szkolnego

Znak exit to określenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie znajduje zastosowanie we każdych obiektach obiektach budowlanych, na które razem z podstawowymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których przenosi się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie jesteśmy do wykonywania z wyższymi zbiorowiskami ludzi, tzn. w interesach pracy, w urzędach, w celach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, czy jeszcze w składach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w formy strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma krytyczne miejsce w myśli ratowania zdrowia a trwania osób, które odnalazłyśmy się w okresie zagrożenia, zwiększając okazję na osiągnięcie ewakuacji.

http://gr.healthymode.eu/jinx-repellent-magic-formula-phrontiste-tis-mellontikes-sas-efkharisties-sto-mayiko-keri/

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który ułatwia je w przyjemny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono przeprowadzone z kolorowej folii samoprzylepnej z użyciem wysokiej klasie kleju, co podaje mu wysoką moc i solidność w niebezpiecznych warunkach albo z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na ścianie w bloku najczęściej nad drzwiami, będącymi wyjście z miejsca lub domu. Folia, z której wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w niebezpiecznych warunkach związanych z wyłączeniem prądu albo też z skutecznym zadymieniem, które ogranicza widoczność.