Pakowanie prozniowe zywnosci pdf

Pakowanie próżniowe daje ogromną zaletę nad tradycyjnymi metodami pakowania i chronienia. Produkty zapakowane w ostatni rozwiązanie dłużej utrzymują świeżość też są lepsze w transporcie na dłuższe odległości.

Wykonują one na podstawie odsysania powietrza z opakowania foliowego, które jest dodatkowo zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Podstawowe części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały artykuł w opakowaniu jest lokowany we mieszkaniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszelkiego wnętrza komory. Istnieje więc znacznie modna forma. Po ukończeniu procesu zwykle komora otwiera się samoczynnie. Ten pokrój urządzenia pozawala na znaczną powtarzalność procesu i sprawność w zestawie parametrów próżni i szybkości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od małych umożliwiających pakowanie samego towaru na raz do wyjątkowo wielkich wymagających specjalnych kół działających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - przedstawiam się zewnętrznym typem ssania. Zazwyczaj stanowi ona niskich rozmiarów. Produkty spotykają się na zewnątrz urządzenia oraz do zabiegu jest wydawany jedynie koniec worka. Odsysanie więc odbywa się na zewnątrz komory. Dla tego gatunku urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie pewne jest, który rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona ponad na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o fantazyjnych wyglądach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast niższe koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona z tym potężniejsza suma pakowanych towarów na doba. Dla zastosowań amatorskich albo w ścisłej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań finansowych w porządnych sklepach lub zakładach produkcyjnych korzystniejszym wyjściem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania również w większym horyzoncie czasowym idzie na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Naszym rynku jest dużo producentów pakowarek. Tepro to spółka produkująca pakowarki próżniowe, będąca na targu już 50 lat!