Kasa fiskalna zary

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na sytuację osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają cel prowadzenia ewidencji z zastosowaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa fiskalna jest sprzętem, od lat często branym w handlach, lecz i przez innego typu usługodawców, zacząwszy od serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest popularna u innego rodzaju przedsiębiorców. Mają spośród niej przede każdym ważne sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie kształtowała się do ostatniego, ale również może obsłużyć niezliczoną część paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT oraz w fabrykach niemających takiego sprzętu, zapisuje się je ręcznie, co nie jest wartościowe z problemu widzenia poprawy produktywności i obsługi. To sprawia, że coraz chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego standardu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest tani, ogranicza się z koniecznością wyłożenia grubo ponad dwóch tysięcy złotych i należy pamiętać, że urządzenie to, w przeciwieństwie do kasy, wcale nie pracuje samo. Do jego obsługi wskazany jest zatem komputer zaopatrzony w właściwy program sprzedażowy, to ponadto są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy wtedy możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych produktów obecnie w sezonie druku paragonu, oraz nie, kiedy w przypadku kas fiskalnych, dopiero po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy wspominać o tym do której bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze urządzenie ma dawać i wybrać o jakiś 20 procent większe, niż jest nam potrzebna w danym momencie, bo pojemności nie da się zwiększyć, i ilość naszego asortymentu może wzrosnąć. Inny ważny składnik, na który musimy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki dzielimy ze powodu od ilości kodów i dawanych biletów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 biletów na dobę - sklepowe- przeznaczone do wielkich placówek handlowych i stanowiących bardzo rozbudowaną bazę towarów. Obecnie stosuje się urządzenia będące tylko jedną rolkę papieru na rachunki dla klientów, bo kopia kierowana jest elektronicznie, na mapie SD.