Badania lekarskie forum

Seksuolog - pierwsze spotkanie w jego gabinecie zazwyczaj prezentuje się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie opinii o wizycie że tworzyć zgubne skutki. Dużo pań cierpiących na zaburzenia powiązane z życiem seksualnym czeka w ciągu poradę u lekarza, częstokroć zwlekając spośród ostatnim nawet wiele lat. Nie istnieje wówczas zdrowe rozwiązanie, ponieważ nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, toż w smaku może doprowadzić eskalację dysfunkcji. W sferze seksuologii wybierają się zatem wszelkie aspekty połączone z płciowością kogoś w warstwie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej duszy i emocjonalności. Seksuolodzy w wspaniałym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie z ręki, wystarczy jedynie zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości seksualnej lub zmagania połączone z jej akceptacją ze karty środowiska społecznego, to najnormalniejsze zmartwienia pacjentów komunikujących się do seksuologa. Dyskomfort związany z komplikacjami dotyczącymi życia intymnego miewa diametralny wpływ na codzienną egzystencję, więc nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w środowiskach, większość ludzi nadal wstydzi się otwarcie rozmawiać na fakty związane z naszą seksualnością. Spośród tegoż względu mnóstwo osób odpowiada w milczeniu z powodu licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem wyraża się więc okazją do zmierzenia się z swymi najbardziej wielkimi problemami oraz wspiera ich korzystne rozwiązanie. Bez względu na podstawową specjalizację danego seksuologa (albo to psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba przygotować się psychicznie do udzielenia szczegółowego wywiadu. Jego przedmiotem jest prawdopodobnie najbardziej uniwersalne zrozumienie przez specjalistę martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym jakieś aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, starych i teraźniejszych związków intymnych, orientacji fizycznej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu spoglądania na fakt seksu oraz dotychczasowych doświadczeń w tej materii.

Należy sobie uświadomić, że jak pacjent jesteś prawo żądać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze części lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji orientacji i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia dostępnych dla Ciebie informacji. Dalszym etapem diagnozy seksuologa będącym po problemie będzie pytanie somatyczne wykonane przez specjalistę z powierzchnie pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesie osób bądź urolog w przypadku mężczyzn), aczkolwiek możliwe jest ponad badanie psychologiczne, liczące na czemuś odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może też zasugerować skierowanie do uprawiania badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy odpowiedzieć sobie sprawę, iż pragnienia seksualne należą do grup potrzeb fizjologicznych, i ich nasycenie stanowi drinkiem z obowiązujących czynników nadającym życiu sens.